Jak urządzić łazienkę z pralką w zabudowie?

Stworzenie spójnego, wyjątkowego wnętrza łazienki to marzenie wielu osób. Okazuje się jednak, że jest to możliwe i z zadaniem tym może poradzić sobie praktycznie każdy. Wystarczy jedynie poznać kilka sprawdzonych trików, dzięki którym urządzane wnętrza będą przypominały te, które szykują dla nas architekci czy dekoratorzy wnętrz. Jednym z ważniejszych punktów będzie wybór pralki w zabudowie. Dlaczego jest to tak istotne? 

Kilka słów o urządzaniu łazienki… 

Na samym początku warto powiedzieć kilka słów dotyczących tego, jak urządzać przestrzeń łazienkową. Przede wszystkim jest to pomieszczenie, które może stwarzać drobne problemy. Nierzadko okazuje się wąskie, małe i nieustawne. O ile w budowanym własnoręcznie domu możemy zadecydować, jaki będzie metraż łazienki, o tyle mieszkania w blokach są pod tym względem niekoniecznie chwalone.  

Musimy pamiętać także, że to tutaj występuje stale podwyższona wilgotność powietrza. Ten czynnik nie działa korzystnie na wiele materiałów, dlatego niektóre z nich szczególnie nie sprawdzą się w łazience. Ale pamiętajmy też o sprzętach, które nie zawsze odnajdują się w takich warunkach. Na przykład suszarki, lokówki czy prostownice lepiej przechowywać w szufladzie. Wyjątkiem są pralki i automatyczne suszarki, które zostały przygotowane w taki sposób, aby obecne w tym pomieszczeniu warunki nie powodowały ich uszkodzenia.  

Jednak aby jeszcze lepiej chronić te urządzenia przed niekorzystnym działaniem wody, warto pomyśleć o stworzeniu dla nich odpowiedniej zabudowy. Stylowej, odpowiadającej aktualnym trendom, trwałej i oryginalnej. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, a jest ku temu kilka szczególnych powodów… 

Czy pralka w zabudowie to dobry pomysł? 

Umieszczona w łazience pralka w zabudowie na pewno nie będzie skupiała na sobie naszej uwagi. Stosując ten prosty trik, sprawiamy, że urządzane wnętrze wydaje się spójne i ponadczasowe. Musimy pamiętać, że bieg czasu często poznajemy właśnie po tym, jak wyglądają użytkowane sprzęty. Jeżeli umieścimy je za frontem bądź pod blatem, w ten sposób będą lepiej chronione przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. 

Pralka w zabudowie mniej się kurzy i łatwiej utrzymać ją w nienagannej czystości. Zdecydowanie jest to więc rozwiązanie, z którym polubią się osoby ceniące sobie porządek w każdym pomieszczeniu mieszkania bądź domu. W designerskim i ekskluzywnych wnętrzach zabudowa stosowana jest bardzo często. Pozwala ukryć to, co niekoniecznie powinno zostać na widoku. Mowa tutaj nie tylko o przedmiotach codziennego użytku, ale także urządzeniach.  

Jaka pralka w zabudowie będzie najlepsza? 

Pralka w zabudowie dostępna jest między innymi w ofercie szwedzkiej marki Electrolux. Konsument ma do wyboru modele, które różnią się od siebie parametrami, takimi jak chociażby wielkość wsadu. Jeżeli decydujemy się na zabudowę, to powinniśmy sprawdzić, czym wyróżnia się pralka SteamCare 700. Jakie są jej najważniejsze funkcje? 

Przede wszystkim, korzystając z tego rodzaju urządzenia, nie musimy martwić się o to, że spędzimy pół dnia na prasowaniu ubrań. Dlaczego? W tym przypadku system SteamCare pod koniec każdego prania kieruje do bębna parę. Dzięki temu na materiałach widocznych jest mniej zagnieceń. Ale to nie wszystko, ponieważ pralki z tej serii korzystają m.in. z funkcji SensiCare. Oznacza to, że urządzenie w ciągu pierwszej minuty prania samodzielnie dobiera parametry cyklu do wielkości ładunku. Pozwala to nie tylko skrócić czas prania, ale zmniejszyć też zużycie wody i energii. 

Warto zwróci uwagę na opcję SoftPlus. Jak działa? Mamy tutaj wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie. To najlepszy sposób na to, aby detergent dotarł do każdego włókna.  

Jeżeli masz napięty harmonogram dnia, który stale się zmienia, to może zainteresować Cię funkcja TimeManager®. Z jej pomocą możesz ustawić długość cyklu, co oznacza, że praca pralki skończy się w takim momencie, jaki będzie dla Ciebie zadowalający.  

Czy pralka w zabudowie sprawdzi się tylko w łazience? 

Wiele osób uważa, że miejsce pralki jest w łazience. Ale czy zawsze jest to dobry wybór? Biorąc pod uwagę to, jak różne są nasze mieszkania i domy, czasami konieczne jest zastosowanie dosyć nietypowych rozwiązań. Jednym z nich jest przeniesienie urządzenia piorącego do innego pomieszczenia. Niekoniecznie będzie to pralnia, na którą nie każdy z nas może sobie pozwolić. Wygospodarowanie kilku metrów kwadratowych bywa w tym przypadku nie zawsze możliwe, a zwłaszcza gdy mówimy o mieszkaniu. Warto jednak dodać, że pralka w zabudowie może wpasować się między innymi w przestrzeń korytarza czy kuchnię. 

W każdym z tych przypadków będzie dostatecznie osłonięta, dzięki czemu nie wpłynie to w żaden sposób na odbiór wnętrza i jego spójność. Dlatego jeżeli Twoja łazienka jest szczególnie mała, nieustawna czy po prostu wąska, zastanów się, czy przeniesienie pralki nie będzie czasami najlepszym możliwym rozwiązaniem. Upewnij się jednak, że w innych pokojach również panują odpowiednie warunki dla sprzętu tego rodzaju i jego użytkowanie nie będzie utrudnione.  Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane