Lodówka z chłodziarką do wina – rewelacyjne urządzenie dla każdego konesera

lodówka z chłodziarką do wina

Lodówka z chłodziarką do wina gości w coraz większej ilości domów. Nic w tym dziwnego – sprzęt ten pozwala cieszyć się optymalnymi właściwościami uwielbianego przez wielu trunku. Dziś podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując takie urządzenie.

Wino to trunek nie tylko smaczny, ale i (o ile spożywany z umiarem i w odpowiednich ilościach) zdrowy. Umiarkowane spożycie wina pomaga w przezwyciężeniu skutków siedzącego trybu życia, działa rozkurczowo, a spożyte podczas posiłku pobudza do pracy procesy trawienne. Nic więc dziwnego, że stało się tak popularnym trunkiem – pamiętajmy jednak, że aby cechowało się ono maksymalnie korzystnymi właściwościami, powinno być przechowywane w odpowiedni sposób. Pomoże w tym lodówka z chłodziarką do wina.

Jest to z pewnością nie lada gratka dla każdego fana tego trunku. Umożliwia jego przechowywanie w odpowiedni sposób, dzięki czemu może ono cieszyć nasze kubki smakowe najlepszym możliwym smakiem oraz właściwościami. 

Bez względu na to, czy preferujemy wina wytrawne [https://naszewino.pl/wina-wytrawne], czy słodkie, w takie urządzenie zdecydowanie warto się zaopatrzyć. Jakie jednak funkcje powinna oferować lodówka z chłodziarką do wina i jak wybrać odpowiedni model?

Lodówka z chłodziarką do wina – jak wybrać odpowiednią?

Wybór odpowiedniego urządzenia, zwłaszcza dla mniej wprawionych osób, nie będzie wcale łatwy. Na rynku dostępne są bowiem modele kosztujące od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, różniące się rozmiarami, czy też ilością butelek, które pomieszczą się w środku urządzenia. Wybierając takie urządzenie należy, tak jak w przypadku kupna każdego innego artykułu gospodarstwa domowego, zwrócić uwagę na jego wymiary i upewnić się, że zmieści się ono w naszej kuchni (oraz, że będzie pasować do niej estetycznie). 

Pełna kontrola 

Na jakie jeszcze kwestie warto więc zwrócić uwagę, wybierając lodówkę z chłodziarką do wina? Przede wszystkim, nowoczesna lodówka z chłodziarką do wina powinna zapewnić możliwość stałej kontroli nad temperaturą. Pamiętajmy bowiem, że różne wina wymagają różnego stopnia schłodzenia i podczas, gdy konkretny trunek wymagał będzie przechowywania w temperaturze ok. 5 stopni Celsjusza, inny “woli” temperaturę wynoszącą ok. 10 stopni. Temperaturę wnętrza urządzenia należy zawsze dostosować do rodzaju przechowywanego w nim wina. 

Odpowiednia konstrukcja

Oczywiście, urządzenie takie zaopatrzone powinno być w odpowiednie półki – pamiętać musimy, że choć praktykują to sklepy, przechowywanie wina w pozycji pionowej nie jest zalecane. Nasza lodówka z chłodziarką do wina powinna więc zapewnić nam łatwy i wygodny dostęp do kolejnych butelek napoju, ale jednocześnie umożliwiać przechowywanie wina w odpowiedniej pozycji – leżakującej, lub pod niewielkim skosem, by wino miało stały kontakt z korkiem. Półki chłodziarki na wino powinny być wytrzymałe, aby neutralizować drgania, które mogłyby mieć negatywny wpływ na trunek.

Niezbędne zabezpieczenia

Chłodziarka na wino wyposażona powinna być w szybę, niemniej jednak szyba ta powinna być przyciemniana, oraz wyposażona w filtr UV. Zwrócić też powinniśmy uwagę na odpowiednie oświetlenie wnętrza urządzenia. Najlepszym wyborem będzie lodówka z chłodziarką do wina zaopatrzona w oświetlenie LED. 

Wybranie urządzenia spełniającego powyższe warunki jest niezwykle ważne zarówno, jeśli chodzi o trunki słodkie, jak i wina wytrawne.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Pamiętajmy też, aby dokładnie rozważyć potrzebną nam  pojemność chłodziarki do wina. Dopasować ją powinniśmy do naszych potrzeb – na rynku dostępne są bowiem zarówno modele będące przechować kilka, jak i kilkadziesiąt butelek. Droższą, ale bardziej ekskluzywną opcją będzie lodówka z chłodziarką do wina wyposażona dodatkowo w kostkarkę do lodu.

Ile kosztuje lodówka z chłodziarką do wina?

Profesjonalne urządzenie pozwalające przechowywać wina wytrawne i słodkie w odpowiednich warunkach dostępne jest na bardzo różnych półkach cenowych – wszystko zależy więc od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Najtańsze propozycje, umożliwiające przechowywanie kilku butelek wina jednocześnie i pozbawione dodatkowych gadżetów (jak na przykład wyżej wymieniona kostkarka) kosztować mogą już 500-700 złotych. Choć brak tu dodatkowych funkcji, to w wielu przypadkach  takie urządzenia w zupełności wystarczą jednak do prywatnego użytku domowego. 
Z kolei urządzenia premium są, rzecz jasna, dużo wyższe, a zatem umożliwiają przechowywanie nawet dużej ilości butelek wina w profesjonalnych warunkach. Często wyposażone są w dodatkowe funkcje, świetnie sprawdzą się nie tylko w mieszkaniu, ale i w restauracji, czy sklepie alkoholowym. Niestety jednak, za tego rodzaju urządzenia przyjdzie nam dodatkowo dopłacić – i to nie mało. Duża, pojemna, nowoczesna lodówka z chłodziarką do wina kosztować może nawet ponad 7 tysięcy złotych.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane