Jaki płyn do czyszczenia ekranów sprawdzi się najlepiej?

Płyn do czyszczenia ekranów

Zastanawiasz się jaki wybrać płyn do czyszczenia ekranów? Jeśli tak to ten artykuł jest specjalnie dla ciebie. Nie zwlekaj i przeczytaj więcej.

Czytając ten artykuł dowiesz się m. in.: jak wybrać odpowiedni płyn do czyszczenia ekranów oraz poznasz sekrety efektywnego czyszczenia ekranów. W tym artykule znajdziesz również instrukcję czyszczenia ekranów w kilku prostych krokach, a także dowiesz się czym wyczyścić ekran telewizora (sprawdź również: https://przewodnikpanidomu.pl/czym-wyczyscic-ekran-telewizora/), a by ten pozostał nieskazitelnie czysty.

Płyn do czyszczenia ekranów

Smugi i osiadający kurz to zanieczyszczenia, które pojawiają się na ekranach sprzętów domowych. Pozbycie się tego typu zabrudzeń to nie lada wyzwanie. Brudny ekran monitora bądź telewizora nie tylko wygląda nieestetycznie, ale i znacząco wpływa na pogorszenie się jakości wyświetlanego obrazu. Aby czyszczenie ekranów było skuteczne musi zostać przeprowadzone w odpowiedni sposób i za pomocą odpowiednich środków czystości. Obecnie rozwój technologii sprawił, że na rynku są dostępne różnego typu ekrany, które niejednokrotnie różnią się od siebie tworzywem z jakiego zostały wykonane. Oznacza to, że aby czyszczenie było bezpieczne musi odbyć się za pomocą preparatów, które nie uszkodzą sprzętu. Płyn do czyszczenia ekranów musi być zatem dobrany do rodzaju posiadanego przez daną osobę ekranu.

 Płyn do czyszczenia ekranów: nie powodujący uszkodzeń sprzętu

Warto wiedzieć, że nowoczesne ekrany są znacznie delikatniejsze niż ekrany stosowane w starszych modelach sprzętów takich, jak telewizory. Oznacza to, iż są one o wiele bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia np. porysowania wynikające z nieprawidłowego ich czyszczenia bądź stosowania nie odpowiednich płynów do czyszczenia ekranów. Zatem czym wyczyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić? Wybierając płyn do czyszczenia ekranów należy zatem dokładnie zaznajomić się z etykietą, na której znajdują się wszelkie informacje dotyczące tego do jakiego konkretnie rodzaju ekranów nadaje się dany płyn. Warto również zwrócić uwagę na substancje zawarte w danym preparacie. Oczywiście istnieje szeroka grupa środków do czyszczenia ekranów, są to m. in.: nasączone specjalnym środkiem myjącym chusteczki, specjalne pianki, spraye oraz płyny do czyszczenia ekranów. Co więcej profesjonalne środki mają także właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące.

Jak i czym wyczyścić ekran telewizora?

Wiele osób zastanawia się czym wyczyścić ekran telewizora. Odpowiedni płyn do czyszczenia ekranów to nie wszystko. Aby wyczyścić ekran telewizora by nie było na nim smug, kurzu, plam oraz odcisków palców należy cały proces czyszczenia przeprowadzić w odpowiedni sposób. Kluczowa jest wówczas odpowiedź na pytanie: czym czyścić ekran telewizora. Zastosowanie odpowiedniej ściereczki to klucz do sukcesu. Do czyszczenia ekranów telewizorów świetnie sprawdzają się ściereczki z mikrofibry. Są one delikatne oraz cechują się bardzo dobrą chłonnością. Równie dobrze sprawdzą się ściereczki dedykowane do czyszczenia okularów.

Czyszczenie ekranu telewizora: krok po kroku:

Krok I: Przystępując do czyszczenia ekranu telewizora lub monitora w pierwszej kolejności należy odłączyć sprzęt od źródła prądu. Ekran powinien ostygnąć.

Krok II: Gdy ekran jest zimny można przystąpić do mycia ekranu. Ekran należy czyścić tylko przy użyciu środków do tego przeznaczonych lub za pomocą wody destylowanej. Jednocześnie do czyszczenia ekranu nie wolno używać preparatów zawierających alkohol, należy zatem unikać płynów do mycia okien, preparatów do czyszczenia mebli. Podczas samego czyszczenia przede wszystkim unikamy silnego dociskania ścierki z mikrofibry do powierzchni ekranu. Ekran czyścimy delikatnymi kulistymi ruchami.

Krok III: Jeśli przystąpimy do czyszczenia ekranu należy zachować odpowiednią kolejność działania:

  • pierwsze czyszczenie powinno odbyć się bez użycia preparatu, gdyż ma ono na celu oczyszczenie ekranu z warstwy kurzu;
  • w następnym etapie czyszczenia należy zastosować preparat i wyczyścić nim powierzchnię ekranu. Płyn do czyszczenia ekranów lub wodę destylowaną najlepiej nałożyć na ścierkę, a nie bezpośrednio na ekran;
  • na koniec czystą, suchą ścierką dokładnie wycieramy cały ekran.

Krok IV: Gdy ekran będzie całkowicie such można uruchomić sprzęt.

Domowy płyn do czyszczenia ekranów

Domowy płyn do czyszczenia ekranów można wykonać za pomocą dwóch powszechnie dostępnych składników. W tym celu wystarczy niewielką ilość octu wymieszać z wodą destylowaną. Tak przygotowany domowy płyn z łatwością pozwoli na usunięcie z ekranów sprzętu domowego niewielkich zabrudzeń. Procedura czyszczenia przebiega zgodnie z wcześnie przedstawionym schematem. Natomiast zamiast zastosowania sklepowego preparatu na ścierkę nanosimy domowy środek.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane