Czy opłaca się wybrać płytę elektryczną do zabudowy?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, który typ płyty elektrycznej kupić, ważne jest, aby zastanowić się, co będziesz używać zakresu dla. Będziesz chciał określić, jak duże będą twoje garnki i patelnie oraz ile miejsca na blacie będziesz miał wokół płyty. Najlepszym wyborem dla Ciebie będzie ten, który pasuje do ilości miejsca dostępnego w Twojej kuchni. Jeśli nie jesteś pewny co do wielkości swoich garnków i patelni, rozważ uzyskanie liniowej płyty grzewczej.

Gazowe i elektryczne płyty do zabudowy zarówno dostarczają ciepło w sposób bezpośredni. Chociaż modele gazowe są zazwyczaj droższe niż elektryczne, są najbardziej elastyczną opcją, jeśli chodzi o gotowanie i używanie gorących patelni. Starsze modele wymagają ręcznego zapłonu, podczas gdy nowsze modele zazwyczaj posiadają automatyczny przycisk zapłonu. Typowe płyty gazowe posiadają cztery palniki o różnej wielkości. Profesjonalne modele mają sześć.

Modele gazowe poprawiły swój wygląd i dodały kilka funkcji bezpieczeństwa. Niektóre modele gazowe mają teraz żeliwne wsporniki patelni, które można myć w zmywarce. Możesz nawet dostać modele z podwójnymi strefami dla elastyczności w gotowaniu. Niektóre modele mają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak wskaźniki ciepła resztkowego, ciepło & ograniczniki czasu i inteligentne zabezpieczenie przed przepełnieniem. Niektóre modele mają nawet wykrywanie małych obiektów. Więc jeśli rozważasz płytę elektryczną, poświęć trochę czasu na porównanie cen i zobacz, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

W uzupełnieniu do ceny, rozważ, ile funkcji chcesz od swojej płyty elektrycznej. Wiele nowoczesnych płyt elektrycznych posiada płaską powierzchnię, która pozwala na umieszczenie garnków i patelni bezpośrednio na niej. To zmniejsza szanse na gorące patelnie niezrównoważone na powierzchni, co jest świetne dla niechlujnych kucharzy. Ponadto, gładka powierzchnia sprawia, że czyszczenie jest bardzo proste. Rozlane płyny i inne rodzaje pozostałości po jedzeniu można szybko wyczyścić.

Typ urządzenia, które wybierzesz, będzie ostatecznie zależał od układu Twojej kuchni. Kuchnia z otwartym planem będzie zachęcać do interakcji społecznych, ale będzie mniej atrakcyjna, jeśli musisz gotować z plecami do pokoju. Jeśli wolisz mieć kuchnię z bardziej samotną atmosferą, to jednościenny projekt z wyspą z przodu jest bardziej prawdopodobny do odwołania się do Ciebie.

Możesz również kupić ceramiczną lub indukcyjną płytę grzewczą. Obie opcje zapewnią Ci podobne korzyści, choć ceramiczne są droższe. Powinieneś też pamiętać, że płyta elektryczna z litej płyty najlepiej sprawdzi się w mniejszych kuchniach. Będzie łatwiejsza w czyszczeniu, co jest świetne w przypadku wielozadaniowości. Solidna płyta elektryczna jest niedrogą opcją dla remontów w budżecie.

Jeśli chcesz uniknąć obecności odkrytych płomieni w kuchni, to płyta ceramiczna jest dla Ciebie najlepsza. Istnieją dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak wskaźniki ciepła resztkowego. Jednostki te są również łatwiejsze do czyszczenia, a wiele z nich można kontrolować za pomocą przycisków dotykowych. Wady płyt ceramicznych obejmują koszt, ale niska cena może być tego warta. Więc przed zakupem rozważ te rzeczy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane