Łatwe sposoby na czyszczenie brudnego żelazka

Istnieje kilka łatwych sposobów na wyczyszczenie żelazka. Jednym z najlepszych sposobów jest namoczenie go w niewielkiej ilości białego octu, środka dezynfekującego i dezodorującego. Następnie umieść je na desce do krojenia lub desce do prasowania. Następnie wywieraj nacisk, aby wyczyścić stopę żelazka. Aceton rozpuści każdy przyklejony materiał, a następnie możesz spłukać powierzchnię wodą.

Innym prostym sposobem na usunięcie plastiku z żelazka jest użycie kostek lodu. Jeśli użyłeś swojego żelazka do wyprasowania plastikowego ubrania, upewnij się, że odłączyłeś je od prądu, zanim zaczniesz je trzeć. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować użyć plastikowego noża lub plastikowej szpatułki, aby zeskrobać stwardniały plastik. Jeśli wszystko inne zawiedzie, użyj sprayu z octem, aby wytrzeć plastik i smugi.

Aby wyczyścić bardzo brudne żelazko, spróbuj zamoczyć je w jakimś płynie do mycia naczyń. Upewnij się, że rozcieńczyć płyn do mycia naczyń z ciepłą wodą. Następnie, namocz żelazko w tym roztworze przez co najmniej godzinę lub tak. Po wyschnięciu możesz wytrzeć brudną płytę żelazka czystą szmatką. Jeśli martwi Cię nagromadzenie minerałów na płycie żelazka, możesz użyć pada Brillo, aby je usunąć. Nie zaszkodzi to płycie żelaznej ani szmatce, ale działa.

Używanie sody oczyszczonej i roztworu octu do czyszczenia płyty żelaznej to kolejny łatwy sposób na wyczyszczenie brudnego żelaza. Pasta jest szczególnie skuteczna, jeśli żelazko jest zardzewiałe i trzeba będzie uważać na otwory parowe. Jeśli żelazko jest zbyt brudne, możesz użyć kawałka gazety, aby je wytrzeć. Włącz żelazko na najwyższe ustawienie temperatury i posyp gazetę solą. Następnie prasuj w koncentrycznych kręgach przez kilka minut.

Możesz również użyć wody destylowanej do czyszczenia żelazka. Jeśli Twoje żelazko jest wykonane z płyty nieprzywierającej, możesz użyć sody oczyszczonej, aby wyczyścić płytę bez jej uszkodzenia. Jednak ta metoda może być nieco bardziej agresywna. Zamiast używać soli, możesz użyć białego octu. Zanurz czystą szmatkę w roztworze i nałóż na płytę podeszwy. Powtórz procedurę po drugiej stronie płyty żelaznej.

Pasta z sody oczyszczonej to kolejna opcja. Możesz nałożyć ją palcami lub szpatułką i pozwolić jej usiąść na żelazku przez kilka minut. Rozprowadź ją obficie, aby łatwiej było usunąć uporczywe plamy. Następnie, możesz użyć wody destylowanej, aby wypełnić żelazko parą. Po upływie pięciu minut możesz przetrzeć żelazko ściereczką. Kiedy skończysz, będzie wyglądało tak samo jak nowe, kiedy po raz pierwszy je dostałeś.

Ocet i wilgotna szmata to dwa inne skuteczne sposoby na usunięcie brudu. Te dwa rozwiązania są skuteczne w czyszczeniu stopy żelazka i odpowietrznika pary. Ta ostatnia metoda wymaga dużo więcej tłuszczu łokcia, ale nadal jest bardzo skuteczna. Dla bardziej zaawansowanych technik czyszczenia, spróbuj octu, destylowanego białego octu lub sody oczyszczonej. Jest to doskonały środek do usuwania plam i nie rysuje żelaza tak jak sól.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane