Jak usunąć plamy z żelaza z ubrań

Jeśli masz upartą plamę na ubraniach, możesz pomyśleć o użyciu sody oczyszczonej do jej wyczyszczenia. Możesz po prostu wymieszać jedną łyżkę stołową sody oczyszczonej z połową wiadra wody. Pozostaw mieszaninę na około 20 do 25 minut. Po tym czasie wypłucz ubrania dobrze używając łagodnego detergentu i pozwól im wyschnąć na powietrzu. Jeśli plama jest zbyt uparta, aby ją usunąć, możesz również spróbować użyć wody mineralnej zamiast białego octu.

W dodatku możesz również spróbować użyć kremu z kamienia winnego, aby usunąć plamy z rdzy. Aby to zrobić, powinieneś wymieszać sześć łyżeczek kremu winnego z wodą. Namoczyć odzież w mieszance przez około godzinę, a następnie spłukać. Jeśli plama pozostaje, być może trzeba będzie użyć komercyjnego środka czyszczącego. Jednakże, jeśli twoje ubranie ma długoterminową plamę, krem z kamienia może pracować dobrze.

Plamy z rdzy są zazwyczaj łatwe do usunięcia. Możesz spróbować soku z cytryny lub białego octu, aby je usunąć. Dla głębszych plam, można wymieszać wodę rabarbarową z sodą oczyszczoną lub nadtlenkiem wodoru. Dla plamy rdzy, możesz używać wody rabarbarowej z sodą oczyszczoną albo nadtlenkiem wodoru. To powinno działać dla większości ubrań. Pamiętaj, że powinieneś przetestować te metody najpierw na małej sekcji odzieży przed użyciem ich na większych kawałkach odzieży.

Plamy z rdzy mogą również wystąpić, gdy odzież wchodzi w kontakt ze skorodowanymi powierzchniami. W przypadku starszych plam, można użyć sody oczyszczonej lub łagodnego mydła. Pralka powinna być ustawiona na zalecaną temperaturę wody dla tkaniny. Niektóre tkaniny nie mogą być prane w pralce i muszą być prane ręcznie. Jednak w takich przypadkach należy skorzystać z profesjonalnych usług czyszczenia. Jeśli martwisz się, że Twoje ubrania mają plamy z rdzy, możesz zabrać je do profesjonalnej pralni po fachową pomoc.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane