Jak samodzielnie naprawić przypalone żelazko

Jeśli twoja deska do prasowania lub inna tkanina została przypalona, możesz zastanawiać się, jak naprawić przypalone żelazko. Możesz to zrobić, wykonując kilka prostych kroków. Zanim zaczniesz, wyłącz żelazko i odłącz je od ściany. Następnie użyj pęsety lub drewnianych pałeczek, aby oczyścić przypalone miejsce. Pamiętaj, że im dłużej żelazko pozostaje w kontakcie ze skórą, tym więcej szkód spowoduje.

Po pierwsze, możesz użyć paracetamolu marki domowej, który jest niedrogi i łatwo dostępny w większości drogerii. Używając wilgotnej szmatki, możesz natrzeć pastą dotknięte miejsce. Jeśli znaki są uparte, możesz powtórzyć procedurę. Upewnij się, że jesteś ostrożny, aby nie poparzyć się podczas próby czyszczenia żelaza. Alternatywnie, można również zastosować sodę oczyszczoną lub sok z limonki do spalonego obszaru. To powinno podnieść burn marks.

Jeśli twoje żelazko nie jest nieczyste, ale są scorch marks, możesz użyć białego octu do czyszczenia go. Wystarczy namoczyć czystą szmatkę w roztworze i przetrzeć płytę podeszwy wilgotną szmatką. Jeśli plamy utrzymują się, możesz użyć nadtlenku wodoru. Ocet usunie wszelkie plamy i wyczyści żelazko. Następnie możesz wysuszyć żelazko, przecierając je suchą szmatką.

Pierw sprawdź, czy na płycie żelazka nie ma czarnych plam. Czarne ślady po żelazku mogą powodować plamy na ubraniach. Dlatego ważne jest, aby natychmiast wyczyścić żelazko. Jeśli jest ono czarne lub błyszczące, możesz użyć roztworu czyszczącego, np. octu. Możesz także użyć trochę panadolu, który jest środkiem czyszczącym w Australii. Możesz również użyć wybielacza tlenowego. Tylko upewnij się, że używasz go rano.

Jeśli twoje żelazko wejdzie w kontakt z plastikiem, powinieneś natychmiast odłączyć je od prądu. Możesz również użyć kostek lodu, aby schłodzić powierzchnię. Jeśli to nie zadziała, spróbuj zeskrobać uparte kawałki plastikowym nożem. Możesz również spryskać dotknięty obszar octem, ponieważ ocet pomaga w czyszczeniu plastikowych powierzchni. Pomoże to usunąć przypalone jedzenie i ochroni je przed przyszłymi uszkodzeniami. Należy jednak pamiętać, że plastik jest bardzo delikatny i łatwo go zarysować.

Jeśli nie możesz znaleźć acetonu, możesz zamiast niego użyć innego środka chemicznego. Ten środek chemiczny nie jest łatwopalny, ale jest ścierny i może uszkodzić twoje żelazko. Należy używać go na zewnątrz i upewnić się, że jest wystarczająca wentylacja. Należy również unikać używania go w pobliżu ptaków lub zwierząt domowych, ponieważ opary mogą być toksyczne. Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta przed użyciem jakichkolwiek środków chemicznych na swoim żelazku.

Pierwszy, zastosuj zimny kompres do spalonego obszaru. Kostki lodu mogą pogorszyć oparzenie. Dermatolog może przepisać maść lub inne leki do leczenia oparzenia. Innym niedrogim sposobem leczenia jest wazelina. Działa ona poprzez dostarczanie wilgoci do oparzenia. Może to złagodzić ból i stan zapalny oraz zmniejszyć potrzebę dodatkowego leczenia. Gdy wszystko inne zawiedzie, skontaktuj się z dermatologiem lub lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane