Czego nie należy prasować żelazkiem

Istnieją rzeczy, których nigdy nie należy prasować, w tym niektóre tkaniny i delikatne przedmioty. Przed użyciem żelazka sprawdź etykietę informującą o tym, czy jest ono odpowiednie. Żelazka są bardzo gorące, a ciepło może powodować powstawanie plam. Przed przystąpieniem do dalszych czynności należy pozostawić żelazko w pozycji pionowej i ostudzić je. Ponadto, zawsze prasuj ubrania na odwrotnej stronie. Nie należy używać ustawienia pary na żelazku, ponieważ może ono pozostawić ślady.

Większość tkanin można prasować. Aby określić temperaturę, spójrz na etykietę pielęgnacyjną. Etykieta będzie miała ilustracje żelazek, które powinny być używane na tkaninie. Jedna, dwie lub trzy kropki na żelazku oznaczają odpowiednio niskie, średnie i wysokie ustawienia ciepła. Znak X oznacza, że nie należy prasować tkaniny. Niektóre tkaniny należy prasować ze szczególną ostrożnością. Jeśli nie jesteś pewien, zadzwoń do profesjonalnego prasowacza.

Unikaj używania ustawienia pary na tkaninach wykonanych z celulozy. Para może uszkodzić tkaninę rayon, która jest wykonana z celulozy drzewnej. Zamiast tego prasuj ubrania na niższym ustawieniu temperatury. Zapobiegnie to powstawaniu śladów przypalenia na tkaninie. Jeśli martwisz się o kształt swoich ubrań, spróbuj najpierw wyprasować je miękką szmatką. Pomoże to również zmniejszyć ślady połysku. Deska do prasowania powinna być stabilnie umieszczona na twardej powierzchni, takiej jak stół.

Zawsze korzystaj z zabezpieczeń żelazka. Jeśli prasujesz ubrania z dzieckiem, nie zostawiaj go bez nadzoru. Małe dzieci niewątpliwie sięgną do gorącej stopy lub przewodu zasilającego i dotkną go. Może to spowodować niebezpieczną sytuację. Prasowanie ubrań w obecności malucha nie jest dobrym pomysłem, jeśli dziecko jest podatne na oparzenia kontaktowe. Ponadto dzieci poniżej czwartego roku życia mają tendencję do eksplorowania swojego otoczenia, a pozbawiony nadzoru dostęp do żelazka może spowodować, że dotkną gorącego żelaza.

Inna ważna wskazówka to upewnienie się, że prasujesz na odwrotnej stronie tkaniny. W ten sposób żelazko nie porysuje ani nie uszkodzi tkaniny. Inną przydatną wskazówką jest użycie ściereczki do prasowania, która jest łatwo dostępna w większości sklepów z tkaninami i rzemiosłem. Ściereczka do prasowania doda również warstwę ochronną do tkaniny. Żelazko powinno być ustawione na najniższą temperaturę podczas prasowania codziennych rzeczy, a wysoka temperatura jest najlepsza dla profesjonalnych tkanin. To będzie zależało od zawartości włókien w tkaninie.

Poziom ciepła żelaza jest zwykle wymieniony przez typ tkaniny, więc upewnij się, że sprawdzisz instrukcje. Wysoki poziom ciepła może spowodować stopienie tkaniny, a jeśli nie jesteś ostrożny, możesz nawet rozpocząć pożar! Zawsze czytaj instrukcje przed użyciem żelazka. Podczas gdy istotne jest dokładne przestrzeganie instrukcji, dobrym pomysłem jest również przeczytanie instrukcji obsługi żelazka. Pamiętaj również o używaniu skrobi. Skrobia musi dobrze wniknąć w tkaninę, zanim wyprasujesz.

Kiedy masz małe dziecko, możesz ulec pokusie, by zostawić je bez opieki – przecież będzie wyglądało niechlujnie! Ale jeśli nadal nie są pomarszczone, prawdopodobnie są w porządku, aby powiesić na linii ubrań. Inną opcją jest powieszenie ich na sznurze na ubrania. Te wskazówki mogą pomóc Ci wybrać różne metody, aby utrzymać ubrania bez zmarszczek. Mogą Cię one zaskoczyć i zaoszczędzić Ci pieniądze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane