Wybór dmuchawy do liści

Jeśli nie jesteś pewien, którą dmuchawę do liści kupić, oto kilka pomocnych wskazówek:

Przepływ powietrza: Im wyższa liczba, tym szybciej dmuchawa do liści będzie się poruszać. Nie oznacza to jednak, że prędkość powietrza zwiększy ilość wykonywanej przez nią pracy. Możesz porównać różne dmuchawy, aby określić, która z nich będzie działać najlepiej dla Ciebie. Aby wybrać odpowiednią dla siebie, spójrz na CFM. Jeśli chcesz zdmuchnąć więcej liści, wysoka ocena CFM pomoże Ci wykonać pracę szybciej.

CFM: Ten pomiar mierzy objętość powietrza, które dmuchawa może przenieść w ciągu jednej minuty. Podczas gdy wysoki CFM oznacza, że dmuchawa będzie poruszać więcej liści szybciej, nie musi to oznaczać, że należy kupić maszynę o wysokiej wydajności. Powinieneś również wziąć pod uwagę wielkość swojego trawnika i ilość liści, które musisz przenieść. Jeśli zamierzasz stać na trawniku przez cały dzień, dmuchawa o wysokim CFM może być konieczna.

Dostosowanie: Dysze dmuchawy powinny umożliwiać zmianę dyszy, aby ułatwić zbieranie liści. Szeroka, okrągła dysza będzie skuteczniej poruszać cięższe liście i gruz. Wiele modeli pozwala na zmianę dysz, co daje szerszy wybór przy wyborze dmuchawy do liści. Niektóre z nich mają nawet dodatkowe uchwyty, które ułatwiają pracę pod różnymi kątami. Upewnij się, że dysze pasują wygodnie do ramienia i nie powodują bólu rąk!

Typ paliwa jest również ważnym czynnikiem. Niektóre dmuchawy do liści działają na benzynę, podczas gdy inne działają na olej. Wybierz model gazowy bez oleju i o niskiej emisji spalin. Modele elektryczne są zwykle cięższe i wymagają gniazdka w pobliżu. Powinieneś również wybrać taki, który ma dobrą wyściółkę, aby zmniejszyć wibracje i cyrkulację powietrza, aby zminimalizować obrażenia pleców i szyi. Jeśli planujesz używać dmuchawy do liści przez cały dzień, sprawdź modele akumulatorowe lub przewodowe, które można łatwo naładować za pomocą samochodu lub gniazdka elektrycznego.

Hałas: Kolejną cechą, która wpływa na decyzje zakupowe, jest hałas wytwarzany przez dmuchawę. Jeśli mieszkasz w planowanym rozwoju jednostki, hałas generowany przez dmuchawę może być problemem. Jeśli twoi sąsiedzi lub współlokatorzy śpią, będziesz chciał dmuchawę, która nie robi zbyt wiele hałasu. W warunkach mieszkalnych idealne jest urządzenie o niskim poziomie hałasu. W każdym przypadku chcesz mieć możliwość usuwania liści bez przeszkadzania innym. Upewnij się, że maszyna ma funkcje redukujące hałas.

Baterie: Elektryczne i gazowe dmuchawy do liści mają różne źródła zasilania. Wybierz baterię litowo-jonową lub niklowo-kadmową dla swojej dmuchawy do liści. Pamiętaj, że te narzędzia są zwykle przechowywane przez kilka miesięcy. Wybierz baterię litowo-jonową zamiast niklowo-kadmowej, ponieważ będzie ona trwalsza. Podczas gdy będziesz potrzebował baterii do dmuchawy do liści przez kilka miesięcy, bateria Li-ion zapewni, że sok będzie w pełni zachowany.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane