Ile kosztuje dobry odkurzacz do gipsu?

Nie ulega wątpliwości, że tynkowanie potrafi stworzyć sporo kurzu i bałaganu. Pytanie brzmi, ile będzie kosztował zakup dobrego odkurzacza do tynku. Prawdopodobnie musiałeś już wcześniej pracować z gipsowym pyłem i wiesz, jak bardzo może być on nieładny. Ponadto, będziesz musiał nosić sprzęt ochronny. Pył z tynkowania jest toksyczny i może powodować podrażnienia skóry, a także kaszel i trudności w oddychaniu. Jeśli nie chcesz ryzykować kontaktu z infekcją, możesz użyć octu na mopie do kurzu.

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza do pyłu z tynku, jest wielkość jego pojemnika. Choć odkurzacze na sucho są wygodne, nie mają filtrów i zwykle są większe. Również odkurzacz na mokro ma większy pojemnik niż ten na sucho. Ważne jest również, aby znać różnicę między odkurzaczem na mokro i na sucho, ponieważ ten drugi nie posiada filtrów.

Możesz również użyć odkurzacza na mokro i na sucho, jeśli pracujesz na ruchliwej budowie. Model Makita VC2512L to świetna opcja, jeśli Twój projekt jest dość ruchliwy. Może on zbierać kurz, tynk i suche ściany, a nawet odpryski z blatów. Pamiętaj o zakupie odkurzacza do pracy na sucho i mokro, jeśli będziesz go często używać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane