Czy jest możliwe samodzielne zainstalowanie płyty gazowej?

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z agdex.pl

Przed zainstalowaniem płyty gazowej do zabudowy należy przyciąć blat, aby pasował do płyty. Rozmiar blatu zależy od modelu płyty. Wysokość również powinna być dopasowana do blatu. Jeśli chcesz ukryć przewody elektryczne i rury gazowe, powinieneś najpierw przygotować blat. Gdy już wytniesz blat, możesz dokończyć fabrykowanie reszty wystroju kuchni.

Zasilanie gazem jest podłączone do rury i kontrolowane przez zawór. Gdy zawór jest w pełni otwarty, zapewni równomierny przepływ gazu do dyszy. Nakładka na palnik zapobiega rozlewaniu się jedzenia na palnik i utrzymuje gaz skupiony na szczelinach. Gaz jest spalany przez zapłonnik. Zapalnik wytworzy iskrę, aby zapalić gaz.

Nowe urządzenie powinno pasować do istniejącego połączenia elektrycznego. Twoja stara płyta grzewcza prawdopodobnie będzie miała gniazdo wtykowe i duży czerwony przełącznik. Jeśli nie jesteś pewien, sprawdź instrukcję obsługi dla wymagań instalacyjnych produktu lub skorzystaj z internetu, aby sprawdzić numer modelu. Instrukcje dotyczące nowego urządzenia znajdziesz w zakładce Informacje kluczowe. Dla własnego bezpieczeństwa nie należy podejmować prób samodzielnej instalacji płyty gazowej. Zaleca się zatrudnienie profesjonalisty.

Jeśli zdecydowałeś się na samodzielną instalację nowej wbudowanej płyty gazowej, musisz upewnić się, że jesteś przygotowany na wszelkie sytuacje awaryjne, które mogą wystąpić. Jeśli wcześniej używałeś płyty gazowej na propan, być może nadszedł czas, aby przejść na LPG. Wynika to z faktu, że potrzebna będzie osobna dysza. Upewnij się, że dysza jest na miejscu prawidłowo i wyrównana z pozycją wbudowanej płyty grzewczej.

Proces jest dość prosty, ale powinieneś mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, jak zainstalować jeden. Upewnij się, że obszar instalacji ma odpowiednią wentylację, ponieważ wyciek gazu może być katastrofalny. W przypadku kuchni wewnętrznych, konieczne jest, aby pomieszczenie poza kuchnią miało okna i wentylację. Ściany zewnętrzne lub ogrody zimowe mogą powodować ten problem, więc może być konieczne zatrudnienie inżyniera Gas Safe.

Wbudowana płyta gazowa może kosztować około Rs. 1 200, ale może kosztować nawet 6 000 Rs. Możesz również zdecydować się na samodzielne zainstalowanie płyty grzewczej przy odrobinie wiedzy i kilku prostych krokach. Nie jest to niemożliwe, ale może być najlepiej zadzwonić do profesjonalisty po pomoc. Przed podjęciem decyzji należy uzyskać co najmniej trzy lub cztery oferty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane